Olívia, Nonó és a segítő kezek II.
Az Olívia, Nonó mesék folytatásában a kedves, hétköznapi történetek mellett érzékenyítő meséket olvashattok.
Mindennapi történetek és érzékenyítő mesék a 2-7 éves korosztálynak. Minden ovis nagy érdeklődéssel hallgatja, még azoknak a gyerekeknek a figyelmét is megragadja is, akiket korábban nem érdekeltek a könyvek!
Folytatódnak a család izgalmas történetei, ám a segítő kezek második részében megismerhettek egy mosolygós, Down-szindrómás kisfiút, aki kacagva fedezi fel a nagyvilágot, és megtudhatjátok azt is, hogy az ovistársunk nem az anyukája pocakjából született. Az örökbefogadás mellett kiderül az is, hogy Anya és Apa néha veszekednek, és külön fejezetet kap az élet legnehezebb része, amikor a Papa beteg. Ennek a mesének minden sorát az édesapám iránti végtelen szeretetem szülte, aki minden nap harcot vív a rákkal, hogy még egy kicsit együtt lehessen velünk, és a csodálatos unokáival.
Ami igazán különlegessé teszi ezt a két könyvet, hogy nem csak a családunk valódi bennük, hanem az érzékenyítő mesék szereplői is, akikkel őszinte beszélgetéseket olvashattok a blogon. Szeretném átadni azt az értékrendet és szemléletet az Olvasók számára, hogy a világon minden ember egyformán értékes, fontos és tiszteletreméltó. Hogy a közösségbe kerülés első napjaitól kezdve legyen természetes, hogy nem bántjuk egymást. És ahol tudunk, ott segítő kezet nyújtunk másoknak.
Az Olívia, Nonó mesekönyv sorozatról
Az Olívia, Nonó mesék egy létező család történetein keresztül az élet hétköznapi dolgairól szólnak, ovikezdésről, vérvételről, farsangról, amik minden gyerkőc számára érdekesek, és bárki könnyen tud velük azonosulni. A sorozat első része, az Olívia, Nonó és Beni kutya 11 mesét foglal magába, köztük egy beszélgetést a koronavírusról is.
Az októberben megjelent két új könyv, az Olívia, Nonó és a segítő kezek I-II. 10 meséje olyan érzékenyítő témákat érintenek, mint az örökbefogadás, a kerekesszékes élet, a Down-szindróma, egy fogyatékkal élő kislány barátsága, Anya és Apa veszekedése, gyógyíthatatlan betegség a családban.
A könyvekben nem csak a főszereplő család valós, de az érzékenyítő mesék hősei is igazi, létező emberek.
A borítón olvasható ajánlókat pszichológusok, könyvkritikus és újságíró írták: Bojti Andrea, Dr. Borsné Szlávecz Dorina, Fábián Réka, Zubor Rozália.
Olyan átfogó és hiánypótló mesekönyvek ezek, amiknek minden ovis könyvespolcán ott a helye!
„Az érzékenyítést nem lehet erőltetni. Fontosabbnak tartom az elfogadást és segítségnyújtást természetessé tenni, ezért a meséim olyan értékrendet közvetítenek, aminek alapja a szeretet és a tisztelet, mások megbecsülése.
Hétköznapi szülőként sokszor nem könnyű az emberek különbözőségeiről beszélni, a gyerekeknek azonban nagy szüksége van őszinte, kedves magyarázatokra. Hiszem, hogy minden gyermek jó és nyitott a világra, a mi felelősségünk pedig mindezt megőrizni bennük a közösségbe kerülés után is.
A mi feladatunk példát mutatni, hogy amikor kapcsolatokat alakítanak ki, társaikat soha ne bántsák, helyette segítő kezet nyújtsanak, amikor csak tudnak, és felismerjék, hogy – bár nem vagyunk egyformák – mégis ugyanolyan értékes minden ember a világon.”
László Tímea, szerző
Rendeld meg azonnali kedvezménnyel VIP tagként!
Értékelések
Még nincsenek értékelések.